Planlagte aktiviteter i kunstforeningen 2017-2018  

Aftalte udstillinger i de kommende måneder  


  
Flemming Fogtmann og et par Dan Thuesen billeder
 
Oktober 2017
Maleri af Margrethe Christensen, www.margrethechristensen.dk
Keramik af Kate Kanstrup Nielsen, www.prana-kunst.dk

November-december 2017
Maleri af Erling Leick, www.erlingleick.dk
Keramik af Birgit Marie Kjær, www.bmkjaer.dk



Januar - februar 2018

Januar og februar 2018
Maleri af Anette Lynggaard, www.anettelynggaard.dk

Marts 2018
Udstilling af foreningens værker i forbindelse med generalforsamling og udlodning, mere herom senere.

April 2018
Udstilling " Med egne kræfter" med lokale kunstnere, mere herom senere.

Maj og juni 2018
Maleri af Anette Andersen, www.anetteandersen.com
Keramik af Jette Wehding

September og oktober 2018
Maleri af Helga Hallas Bjerg, www.helgahallasbjerg.dk
Stenkunst af Berit Mathisen, www.beritmathisen.dk

November og december 2018
Maleri af Siff K.E. Jensen, www.skejart.dk
Keramik af Lajla Holm, www.lajlaholm.dk

Ret til ændringer forbeholdes.
Bestyrelsen